کد خبر 114173

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران

طبق اعلام مدیر ارتباطات بازار مشتکل ارزش ایران در روز معاملاتی یکشنبه ۷ شهریور دلار کار خود را نرخ ۲۷ هزار و ۳۴۰ تومان آغاز کرد و در پایان ساعات معاملاتی وارد کانال ۲۶ هزار تومان شده و با نرخ ۲۶ هزار و ۹۶۴ تومان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی گوهررستمی درباره معاملات امروز بازار متشکل ارزی ایران گفت: در روز معاملاتی یکشنبه ۷ شهریور دلار کار خود را نرخ ۲۷ هزار و ۳۴۰ تومان آغاز کرد و در پایان ساعات معاملاتی وارد کانال ۲۶ هزار تومان شده و با نرخ ۲۶ هزار و ۹۶۴ تومان به کار خود پایان داد.

وی افزود: میانگین وزنی نرخ دلار امروز در بازار متشکل ارز ایران ۲۷ هزار و ۱۴۷ تومان بود که این نرخ میانگین روزانه ۱.۸۶ درصد کاهش را نسبت به روز قبل نشان می‌دهد.

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی ایران درباره نرخ نماد معاملاتی یورو تصریح کرد: در ابتدای جلسه معاملاتی امروز این نماد در کانال ۳۲ هزار تومان قرار داشت و کار خود را با ۳۲ هزار و ۳۵۶ تومان آغاز کرد اما در پایان ساعات معاملاتی وارد کانال ۳۱ هزار تومانی شده و با رقم ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان به کار خود پایان داد.

گوهررستمی ادامه داد: بررسی معاملات یورو نشان می‌دهد میانگین روزانه ۳۱ هزار و ۶۰۹ تومان بود که نسبت به معاملات روز کاری گذشته ۶ شهریور ۱.۷۱ درصد کاهش داشته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: معاملات امروز بیانگر کاهش نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارز ایران طی معاملات روز جاری است.

گوهررستمی با بیان اینکه مؤلفه حجم معاملات ارزی از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: هر نرخی که از تعداد و حجم معاملات بیشتری به دست بیاید، آن نرخ از اعتبار و وزن بیشتری برخوردار است؛ امروز حجم معاملات دلار در بازار متشکل ارزی ۵ میلیون و ۲۶۹ هزار دلار بود؛ حجم معاملات اسکناس یورو نیز یک میلیون و ۶۰۵ هزار و ۵۰۰ یورو بود.

وی پایین‌ترین نرخ معاملات امروز دلار را ۲۶ هزار و ۹۵۱ تومان و بالاترین نرخ را در این نماد معاملاتی ۲۷ هزار و ۴۴۱ تومان عنوان کرد؛ در نماد یورو نیز پایین‌ترین نرخ ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان و بالاترین قیمت ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان بوده است.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها