کد خبر 114164

امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران و سوریه در حال ترسیم نقشه توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از جلسه با «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه، گفت: جلسه خیلی مفیدی را با برادرم جناب «فیصل مقداد» در سوریه در خصوص راه‌های گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه دو کشور در حال ترسیم نقشه توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند، تصریح کرد: همچنین آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما معتقد هستیم که هرگونه ترتیبات سیاسی و امنیتی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی عربی سوریه محقق خواهد شد و در این مسیر نقش عراق و سوریه را برای کمک به ایجاد ترتیبات جدید منطقه‌ای در حوزه‌های اقتصادی و امنیتی، سیاسی مهم می‌دانیم.

امیرعبداللهیان گفت: حضور نیروهای بیگانه در منطقه هیچ کمکی به امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما دیدگاه‌های نزدیکی در خصوص تحولات افغانستان داریم، اظهار داشت: معتقد هستیم که تشکیل دولت فراگیر در افغانستان راهکار سیاسی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: صهیونیست‌ها عامل مهم ناامنی در منطقه هستند. صهیونیست‌ها، مسلمانان و مسیحیان و حتی یهودیان را در منطقه و در سرزمین‌های تاریخی فلسطین به اسارت گرفته اند.

امیرعبداللهیان گفت: بدون تردید رایزنی‌ها و همکاری‌های کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت. همکاری‌های جدی بخش خصوصی و تجار دو کشور از جمله موضوعاتی است که در این سفر مورد توجه جدی دو طرف قرار دارد.

ارسال نظر

تازه ها