کد خبر 114006

وزارت بهداشت اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته ۳۶ هزار و ۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و در این مدت 571 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وبدا، از دیروز تا امروز (جمعه، ۵ شهریور ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۶ هزار و ۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۷۹۹ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و۸۶۹ هزار و ۴۱۴ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون ۴ میلیون  ۸۴ هزار و  ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۸۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند، تا کنون ۲۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۶۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۱۷ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۴۸۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۷ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۹۱۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۴۰۱ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 ویروس کرونا طی مرداد ماه تلفات روزانه را چندین بار جابجا کرد و دوم شهریور به رکورد ۷۰۹ نفر مرگ در روز رسید.

ایران اکنون در خیز پنجم کرونا که از ابتدای تیر ماه از جنوب آغاز شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد. تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد. ویروس کرونا اوایل اسفند ۹۸ در ایران شیوع یافت.

 

ارسال نظر

تازه ها