کد خبر 113949

بانک مرکزی اعلام کرد:

بانک مرکزی اعلام کرده است که از ابتدای امسال، بیش از ۷.۲ میلیارد دلار ارز به نرخ ترجیحی را برای واردات کالاهای اساسی و دارو تامین کرده است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از بانک مرکزی، این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه با هماهنگی وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت درمان و آموزش پزشکی نسبت به تامین ارز کالاهای اساسی و دارو به میزان ۷ میلیارد و ۲۵۲ میلیون دلار از محل سهمیه ارزی سال ۱۴۰۰ به صورت نقدی و اعتباری اقدام کرده است.  

بر این اساس، پنج میلیون و ۶۴۱ هزار دلار ارز ترجیحی از ابتدای امسال تا پایان مردادماه برای وزارت صنعت تامین شده که از این میزان ۵۸۰ میلیون دلار برای جو، ۹۳۹میلیون دلار برای دانه‌های روغنی، یک میلیون و ۴۰۸ هزار دلار برای ذرت، یک میلیون و ۲۵۷ هزار دلار روغن خام یا نباتی، ۵۷۱ میلیون دلار برای کنجاله سویا، ۵۶۴ میلیون دلار برای گندم و ۳۲۲ میلیون دلار برای سایر اقلام بوده است.  
در این بازه زمانی یک میلیون و ۶۱۱ هزار دلار ارز ترجیحی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت شده است.

گفتنی است، سازمان بنادر و دریانوردی امروز اعلام کرد: ۲۴ کشتی حامل کالای اساسی در حال تخلیه بار و ۲۵ فروند شناور در لنگرگاه منتظر تخلیه بار هستند.

«فرهاد منتصر کوهساری» سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به وجود چهار میلیون و ۵۶۸ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور، گفت: ۲۴ فروند کشتی در حال تخلیه کالا هستند که حجم این کالاهای تخلیه شده حدود ۴۵۸ هزار تن است و ۲۵ فروند کشتی نیز در لنگرگاه‌ها در حال انجام فعالیت اسنادی خود هستند.

 

ارسال نظر

تازه ها