کد خبر 113945

تذکر پورابراهیمی به مجلس:

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به درگیری کشور با بیماری کرونا، از رییس مجلس خواست تا واردات واکسن از کشورهای مختلف را توسط دولت جدید پیگیری کند.

به گزارش بااقتصاد، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی نوبت سوم امروز -چهارشنبه-در تذکری شفاهی گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا در سال گذشته مبلغ یک میلیارد ریال منابع ارزی از صندوق توسعه ملی با دستور مقام معظم رهبری و تائید معظم له به این امر اختصاص پیدا کرد که یکی دو بار در مجلس این موضوع را به شکلی مطرح کردیم که گزارش هزینه کرد مربوط به منابع صندوق توسعه ملی در موضوع بحث ستاد کرونا اعلام شود.

نماینده مردم کرمان بیان داشت: الان شرایطی که در کشور داریم شرایط مطلوبی نیست، وضعیت آمار مبتلایان و آماری که جان باخته اند، شرایط خاصی را در کشور ایجاد کرده است، همه استان ها درگیر شده اند که به عنوان نمونه استان کرمان که یکی از استان هایی است که الان متاسفانه به دلایل مختلف با شرایط خاصی روبه رو است، لذا ما از ریاست مجلس و وزیر بهداشت و درمان دولت سیزدهم درخواست داریم که این موضوعات مطرح شده را پیگیری کند.

رییس کمیسیون اقتصادی خطاب به قالیباف گفت: در جلسات گذشته اعلام کردید که ما 2 اولویت مهم در کشور داریم یکی بحث سلامت و کرونا و دیگری اقتصاد و معیشت مردم که با آن ها درگیر هستیم. در استان هایی که امروز شرایط ویژه دارند همانند استان کرمان درخواست داریم که به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند و وزیر بهداشت دولت سیزدهم با سفر به این استان از نزدیک مشکلات این استان را پیگیری کنند.

پورابراهیمی افزود: واردات واکسن از کشورهای مختلف یک ضرورت است لذا از ریاست مجلس درخواست دارم که این موضوع را پیگیری کند.

 محمدباقر قالیباف که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت درپاسخ به این تذکر، گفت: اولویت اول مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم بحث سلامت و کروناست بدین معنا که مردم در این بخش جانشان در خطر است و به طور حتم در اولویت پیگیری قرار دارد و بحث دوم بحث معیشت است که بنا به تعبیری جان و نان مردم از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن ها توجه کنیم./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها