کد خبر 113766

طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، فرآیند اینماد بدون ستاره برای کسب و کارهای خرد و نوپا راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، پیرو درخواست‌های مکرر بخش خصوصی جهت در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای کسب و کارهای مجازی خرد و نوپا و با توجه به تدابیر مشترک جهت اجرای بهینه الزام اینماد برای پرداختیارها، ضمن اعلام راه اندازی فرآیند اینماد بدون ستاره برای کسب و کارهای مذکور در قالب مدل جعبه شنی (سندباکس)، جزئیات آن به شرح زیر اطلاع رسانی می‌گردد:

۱- به منظور تسهیل حداکثری برای کسب و کارهای خرد متقاضی اینماد، فرآیند ساده شده نماد اعتماد الکترونیکی در قالب «اینماد بدون ستاره» صرفاً با احراز هویت و دامنه، طراحی و پیاده سازی شده است.

۲- منظور از کسب و کار خرد، کسب و کاری است که تعداد تراکنش‌های آن در ماه کمتر از ۵۰ عدد و مجموع مبلغ تراکنش‌های آن در ماه کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد.

۳- در صورتی که تعداد یا مجموع مبلغ تراکنش‌های شخص صاحب امتیاز کسب و کار خرد طی یک ماه، از محدودیت‌های تعیین شده بیشتر شود، این کسب و کارها موظفند ظرف ۱۰ روز نسبت به طی مراحل کامل اعطای اینماد و تبدیل اینماد بدون ستاره به اینماد ستاره دار اقدام نمایند.

۴- تعرفه اینماد بدون ستاره فقط مبلغ ۵۰ هزار تومان سالانه (کمتر از یک سوم تعرفه اینماد ستاره دار) است.

۵- پس از دریافت اینماد و با توجه به الزام کد رهگیری مالیاتی برای دریافت درگاه پرداخت، دریافت کد رهگیری مالیاتی بدون نیاز به مراجعه یا ورود اطلاعات جدید، به صورت برخط قابل انجام خواهد بود.

۶- با انتخاب متقاضی، امکان ارسال اطلاعات از جمله کد رهگیری مالیاتی و انتقال به صفحه ویژه هر یک از شرکت‌های پرداختیار که قبلاً زیرساخت‌های لازم را ایجاد و به پنجره واحد تجارت الکترونیکی متصل شده اند، وجود خواهد داشت.

ارسال نظر

تازه ها