کد خبر 113731

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که سران گروه ۷ روز سه شنبه هفته جاری نشست ویژه ای را درباره افغانستان برگزار کرده و در این باره گفتگو می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سان، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که سران گروه ۷ (هفت کشور صنعتی جهان) روز سه شنبه هفته جاری نشست ویژه ای را درباره افغانستان برگزار کرده و در این باره گفتگو می کنند.

نخست وزیر انگلیس با طرح ادعایی عوام فریبانه در این خصوص گفت: همکاری جامعه جهانی، جلوگیری از بحران انسانی و کمک به مردم افغانستان برای تخلیه امن از این کشور بسیار حیاتی است.

این در حالیست که وزرای خارجه گروه ۷ چندی پیش از جامعه بین الملل خواستند که در واکنش به بحران افغانستان متحد باشند تا به این ترتیب، مانع از گسترش هرچه بیشتر این بحران شوند.

این بیانیه از سوی دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس صادر شده بود که کشورش در حال حاضر، ریاست دوره ای جی ۷ را بر عهده دارد.

این در حالی است که خروج غیرمسئولانه ناتو و آمریکا از افغانستان از دلایل اصلی بحران فعلی در این کشور است.

از سوی دیگر، شدید جنگ میان طالبان و ارتش افغانستان همزمان با اعلام پایان فرآیند خروج نیروهای نظامی خارجی از این کشور تا یازدهم سپتامبر ۲۰۲۱- بیستمین سالگرد حمله‌های تروریستی به خاک آمریکا- در نهایت به پیشروی‌های نظامی و سریع طالبان طی هفته‌های اخیر و سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در یکشنبه گذشته انجامید.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها