کد خبر 113714

معامله گران باید چند نکته را درباره صرافی بایننس اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پیرو اطلاعیه صرافی بایننس تایید هویت Intermediate برای تمامی کاربران این صرافی اجباری شد. لازم به ذکر است تایید هویت Intermediate به احراز هویت از طریق ارسال مدارک هویتی و همچنین تصویر چهره نیاز دارد. کاربران فعلی که تایید هویت Intermediate را انجام نداده‌اند تا تاریخ ۲۰۲۱/۱۰/۱۹ تنها امکان برداشت و لغو کردن Orderها را خواهند داشت. کاربران جدید بلافاصله بعد از ثبت‌نام ملزم به تایید هویت Intermediate خواهند بود.

پیرو هشدارهایی که از مدتی قبل داده شده بود و سخت‌گیری‌هایی که در زمینه قوانین ضدپولشویی و انطباق با قوانین FATF شاهد هستیم و پیاده‌سازی سرویس‌هایی همچون سایفرتریس توسط بایننس، در یک کلام:

بایننس برای کاربران با ملیت ایرانی به پایان رسید
دقت کافی داشته باشید مطمئنا با این خبر فعالیت تبلیغاتی صرافی‌های سودجو برای جذب کاربران رانده شده از بایننس افزایش پیدا خواهد کرد. به ویژه صرافی‌هایی که در ایران شبکه بازاریابی ایجاد کردند و افراد را با کد معرف (ریفرال) دعوت به عضویت خواهند کرد. همچنین دقت داشته باشید که مطمئنا فعالیت کلاهبرداران با ادعای وریفای کردن حساب بایننس افزایش خواهد یافت. وریفای حساب صرافی با مدارک جعلی نه تنها دارایی‌های شما را به خطر می‌اندازد که جرم محسوب می‌شود و شما را با مشکلات قانونی و حقوقی جدی مواجه خواهد کرد که شاید الان متوجهش نباشید.

چند نکته را در نظر بگیرید:
۱- صرافی محل نگهداری کریپتو نیست، موجودی خودتان را حتما به کیف پول‌های امن منتقل کنید تا سر فرصت و با بررسی کافی بتوانید صرافی مطمئن برای تبادلات را شناسایی کنید.

۲- در هنگام انتقال عجله نکنید، دقت کنید شبکه‌های بلاکچینی مبدا و مقصد تراکنش یکسان باشد مثلا اشتباهی توکن یک شبکه دیگه را به آدرس ERC۲۰ ارسال نکنید.

۳- از صرافی‌هایی که مدعی هستند با مدارک ایرانی احراز هویت می‌کنند و با کاربران ایرانی مشکلی ندارند اکیداً دوری کنید هرچقدر هم که شناخته شده باشند یا تبلیغات وسیعی داشته باشند.

۴- متاسفانه شرایط را باید بپذیریم. بین راحتی و امنیت دارایی‌هاتون ترید آف هست قطعا تجربه کاربری هیچ صرافی مثل بایننس نمی‌شود اما فعلا چاره‌ای وجود ندارد.

۵- اگر تصمیم گرفتید از صرافی‌های داخلی استفاده کنید حتما دقت داشته باشید اون صرافی نودهای اختصاصی پروژه‌ها را داشته باشه و از صرافی‌های داخلی که از API صرافی‌های خارجی استفاده می‌کنن دوری کنید. خوشنامی و عدم وجود سابقه فعالیت‌های مشکوک یا فریبنده هم که اهمیتش واضح است.

۶- مشکلی برای نگهداری کریپتو در کیف‌پول Trust Wallet که متعلق به بایننس هست وجود ندارد./بازار

ارسال نظر

تازه ها