کد خبر 113297

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب، جزئیات کمک ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای درمان بیماران کرونایی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین کمک به معیشت اقشار ضعیف را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید پرویز فتاح با اعلام خبر تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک درمانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و همچنین کمک معیشتی به ساکنان مناطق محروم اظهار داشت: بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا، خدماتی را به مناطق آسیب پذیر و محروم و با هدف تامین تجهیزات پزشکی و کمک های معیشتی به اقشار ضعیف، شروع کرد و امکانات خود را به میدان آورد.

وی با اشاره به برخی کمک‌های بنیاد مستضعفان از جمله بخشش اجاره بهای املاک تجاری، تامین تجهیزات بیمارستانی و کمک‌های معیشتی به اقشار ضعیف در طول شیوع کرونا، ادامه داد: تا امروز کمک‌های کرونایی بنیاد مستضعفان بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان بوده و در اقدام اخیری که پس از فرمایش ۲ روز قبل مقام معظم رهبری انجام شد، تصمیم گرفتیم تا مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را برای کمک معیشتی و درمانی که مورد تاکید معظم له بود، به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همچنین ساکنان مناطق محروم و حاشیه ای شهرها تخصیص دهیم.

فتاح با بیان اینکه این مبلغ تا صبح فردا (شنبه ۲۳ مرداد) به حساب دستگاه‌های مربوطه واریز می‌شود، گفت: از این کمک ها، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای کمک به تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا به صورت بلاعوض به مددجویان کمیته امداد در سراسر کشور تخصیص داده می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: همچنین با توجه به جمعیت کمتر تحت پوشش سازمان بهزیستی، مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای پیشگیری و تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا به مددجویان بهزیستی، معلولان تحت پوشش و همچنین مراکز نگهداری معلولان تحت پوشش این سازمان اختصاص یافت.

وی با اشاره به کمک معیشتی بنیاد مستضعفان به اقشار ضعیف جامعه که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بود، گفت: علاوه بر این موارد، مقرر شد ۲۰ میلیارد تومان برای کمک به اقشار ضعیف و ساکنان مناطق محروم تخصیص یابد که این مبلغ برای کمک‌های موردی و بسته‌های معیشتی در اختیار بنیاد علوی و سازمان تبلیغات قرارگرفته و هم اکنون این کمک ها در سراسر کشور در حال توزیع است.

فتاح خاطرنشان کرد: همچنین بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین تجهیزات بیمارستانی که این روزها به شدت درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان را برای تامین دستگاه‌های اکسیژن ساز تخصیص داد.

رئیس بنیاد مستضعفان ابراز امیدواری کرد که این کمک‌ها ظرف یک هفته آینده توسط سازمان‌ها و دستگاه های مربوطه جذب شود.کمک های بنیاد مستضعفان در صورت نیاز دستگاه های مربوطه، قابل تکرار است و ما آمادگی کمک های این چنینی را برای دفعات بعدی نیز داریم.

فتاح گفت: همانطور که در گذشته نیز اعلام کردیم، آماده هستیم تا تمامی امکانات بنیاد مستضعفان از جمله هتل‌ها و اماکن در اختیارمان را بدون هیچ مضایقه‌ای برای قرنطینه، واکسیناسیون و هرگونه کمک به ستاد مبارزه با کرونا، در اختیار این ستاد قرار دهیم./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها