کد خبر 113188

هشدار توییتری تهران به لندن:

سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، با انتشار پیام توییتری هشدارگونه به لندن، تصریح کرد که ایران را موضوع مذاکره با سایر کشورهای منطقه ای قرار ندهند!

به گزارش بااقتصاد، سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلیس طی پیام توییتری نوشت: همه باید بفهمند که ایران نمی تواند موضوع مذاکره دیگران باشد. ثابت شده است که این روش بی نتیجه و شکست خورده است. 

این پیام از سوی تهران و در واکنش به گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و عربستان بر نقش تهران در تحولات منطقه خاورمیانه به لندن داده شده است.

این پیام می‌افزاید: برعکس، ایران می تواند طرف قدرتمند هر مذاکره ای باشد بشرط آنکه قدرت آن بعنوان ستون امنیتی منطقه به رسمیت شناخته شده و به منافع آن بر این اساس احترام گذاشته شود.

پیش تر فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در مورد تحولات منطقه با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزارت خارجه عربستان در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که وزیر خارجه عربستان در یک مکالمه تلفنی همچنین با بلینکن در مورد همکاری راهبردی نیز گفت و گو کرده است.
این گفت و گو در حالی صورت می‌گیرد که به تازگی "هانس گراندبرگ" سوئدی به جای مارتین گریفیتس انگلیسی به عنوان نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن تعیین شده است.
وزیر خارجه آمریکا از انتصاب گراندبرگ به عنوان نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن برای پیشبرد راه حل پایدار درباره جنگ یمن استقبال کرد. همچنین همتای عربستانی او نیز از انتصاب دیپلمات سوئدی استقبال و برای وی در انجام وظایفش آرزوی موفقیت کرد. 
فیصل بن فرحان روز شنبه مدعی شد که کشورش از تمام تلاش‌هایی که برای دستیابی به راه حل سیاسی بحران یمن انجام شده است، حمایت می‌کند.
عربستان سعودی به دنبال رسیدن به راه حلی در جنگ یمن است که به نفع دولت‌های در مدار این کشور است و امید دارد تا نقش سرپرستی و هژمونی خود را از همین طریق ادامه دهد. 
از سوی دیگر واشنگتن در روزهای اخیر با وقوع حوادثی در دریای عمان سعی دارد تا مسئولیت اتفاقات مرتبط را به ایران نسبت دهد و یک اجماع جهانی علیه تهران که همواره از امنیت دریایی حمایت کرده، ایجاد کند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها