کد خبر 113040

متخصصان می‌گویند در صورت به تصویب رسیدن برنامه کمیسیون اروپا برای اخذ کربن مرزی، روسیه تا سال ۲۰۳۰ باید حدود ۱۱.۷ میلیارد دلار پرداخت کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، متخصصان می‌گویند در صورت به تصویب رسیدن برنامه کمیسیون اروپا برای اخذ کربن مرزی، روسیه تا سال ۲۰۳۰ باید حدود ۱۱.۷ میلیارد دلار پرداخت کند.

روزنامه ریا نووستی روسیه گزارش داد: به این ترتیب روسیه در سال ۲۰۲۶ باید بین ۱.۸ تا ۱.۴ میلیارد دلار مالیات بپردازد و در سال ۲۰۳۰ این رقم با توجه به پیش‌بینی بالا رفتن مالیات بر دی اکسید کربن و ثابت ماندن صادرات روسیه به اروپا، به ۳.۵ تا ۶.۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

متخصصان می‌گویند اگر این قانون مالیاتی جدید صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی را هم شامل شود این رقم از این هم فراتر خواهد رفت و حداکثر مالیاتی که روسیه به این ترتیب تا ۲۰۳۰ پرداخت خواهد کرد به ۱۱.۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

کمیسیون اروپا ماه گذشته طرح پیش‌نویس اولین برنامه مالیات مرزی بر کربن در جهان را معرفی کرد که طی آن از واردات محصولاتی که آلایندگی دی‌اکسید کربن بالایی در تولید و استفاده از خود به جا می‌گذارند مالیات اخذ خواهد شد. طی این طرح وارداتی مانند فولاد،، آهن، آلومینیوم، کود و سیمان مشمول اخذ مالیات خواهند بود.

این طرح بخشی از طرح اروپا برای به صفر رساندن آلایندگی کربنی خود تا سال ۲۰۵۰ است که به توافق سبز اتحادیه اروپا معروف شده است.

ارسال نظر

تازه ها