کد خبر 112621

مدیر عامل نفت و گاز پارس خبر داد:

مشکین‌فام مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از هزینه ۲۵ میلیارد دلاری پارس جنوبی در ۸ سال اخیر خبر داد و گفت: تاکنون بیش از یک‌هزار و ۸۶۵ میلیارد متر مکعب گاز از پارس جنوبی برداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد مشکین‌فام در حاشیه افتتاح ویدئو کنفرانسی پروژه‌های پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: هم اکنون روزانه بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میدان مشترک گازی پارس جنوبی کشورمان برداشت می‌شود که شاهد رشد بی‌نظیری نسبت به سال ۹۲ هستیم.

وی افزود: در سال ۹۲  روزانه حدود ۲۸۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی برداشت می شد و امروز به بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

مدیرعامل نفت و گاز پارس خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از هزار و ۸۶۵ میلیارد متر مکعب گاز از میدان گازی پارس جنوبی برداشت شده که بیش از ۱۳۰۰ میلیارد متر مکعب از این میزان در ۸ سال اخیر برداشت شده است.

وی با اشاره به حفاری ۳۳۶ حلقه چاه در میدان گازی پارس جنوبی افزود: در ۸ سال اخیر یک میلیون متر حفاری در پارس جنوبی انجام شده و از ۳۷ سکوی سرچاهی نصب شده در این میدان، تعداد ۲۶ سکو در ۸ سال اخیر نصب شده است.

مشکین فام گفت: در هشت سال اخیر ۲۵ میلیارد دلار برای توسعه پارس جنوبی هزینه شده که ۱۰ میلیارد دلار از این میزان در بخش فراساحل هزینه شده است.

وی یادآور شد: نفت و گاز پارس علاوه بر توسعه میدان گازی پارس جنوبی، متولی بهره برداری ایمن و پایدار از تاسیسات فراساحل پارس جنوبی که لازم است از مجموعه مدیران ارشد وزارت نفت همچنین مهندسین، مجریان، کارگران، مشاورین و پیمانکاران و همه دست‌اندرکاران این حوزه تقدیر کنیم.

ارسال نظر

تازه ها