کد خبر 112251

جباران گفت: در سه ماهه نخست سال در سطح ۲۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی طرح کاداستر اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رضا جباران مجری طرح کاداستر اراضی کشاورزی از اجرای طرح کاداستر در یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار اراضی خبر داد و گفت: طی سه ماهه ابتدای سال در سطح ۲۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی اجرا شده است.

وی افزود: طی ۹ ماه آینده به طور قطع به هدف برنامه امسال دست خواهیم یافت، زیرا قراردادهای آن در سال گذشته نهایی شده است.

جباران با بیان اینکه برای تهیه کاداستر اراضی کشاورزی باید نقشه اراضی ملی از نقشه اراضی مستثنیات مجزا تعیین شده باشد، گفت: قبل از اجرای کاداستر اراضی کشاورزی، بر اساس ماده (۵۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و رفع تداخلات، ابتدا باید اراضی ملی را از اراضی مستثنیات با کمک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی جدا و محدوده مستثنیات را مشخص کنیم.

مجری طرح کاداستر اراضی کشاورزی ادامه داد: طی پنج سال اخیر ۱۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی و ملی رفع تداخل شده که از این سطح، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی ملی و دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی بوده است.

وی از اجرای طرح کاداستر در دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی خبر داد و گفت: صدور سند کاداستری برای اراضی کشاورزان داشته باشیم.

جباران در پایان درباره هزینه اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی  تصریح کرد: طبق تعرفه، نقشه برداری و جمع آوری اطلاعات توصیفی برای هر هکتار ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است، اما در قراردادهای ما مبلغ کمتری لحاظ شده به طوری که برای هر هکتار ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان به شرکت‌های مشاور پرداخت می‌کنیم.

ارسال نظر

تازه ها