کد خبر 111689

کریس مورفی سناتور آمریکایی اعلام کرد توافق با ایران و بازگشت به برجام تنها راه کنار آمدن پایدار با ایران است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  یک روز پس از آن که برخی مقامات ارشد سنا از  جلسه توجیهی محرمانه با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا بازگشتند که در آن دیدگاه هایی بدبینانه را نسبت به بازگشت به توافق هسته ای ایران مطرح کردند، کریس مورفی سناتور آمریکایی به پایگاه خبری جوییش اینسایدر گفت که این توافق تنها گزینه پایدار کنار آمدن با ایران است.
مورفی که در نشست روز چهارشنبه شرکت نکرده بود، اظهار کرد که از آنچه در آن جلسه گذشته بی اطلاع است و او یکی از مهم ترین حامیان بازگشت سریع آمریکا به توافق هسته ای و درخواست از جو باین رئیس جمهور آمریکا برای لغو تحریم های اعمال شده دولت دونالد ترامپ علیه ایران در ازای پایبندی آن به توافق در سنای آمریکا بوده است. 
مورفی مطرح کرد: نمی توانم این قضیه را بپذیرم که ما نمی توانیم راهی برای بازگشت به این توافق پیدا کنیم. این اقدام مستلزم انتخاب هایی سخت برای آمریکا و انتخاب هایی سخت برای ایران خواهد بود اما بدون حضور در این توافق، مسیر رو به جلویی نمی بینم. هنوز بر این عقیده ام تنها کاری که می توانیم بکنیم بازگشت به توافق است. 
مورفی وضعیتی را که از آن به عنوان یک «فاجعه» یاد کرد تشریح کرده و با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران گفت، با ممانعت از یک توافق، ایرانی ها به «تحریک متحدانشان و فعالیت های ثبات زدایشان ادامه می دهند و در مسیر رسیدن به یک سلاح هسته ای شتاب خواهند گرفت». 

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها