کد خبر 111616

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از صدور دستور قضایی برای ترخیص سریع ۳۰۰۰ کانتینر کالای رهاشده در بندر شهید باهنر بندرعباس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف گمرک و بندر شهید باهنر بندرعباس، دستور داد 3000 کانتینر کالای رهاشده در انبارهای این بندر به‌سرعت ترخیص شوند.

 وی همچنین تأکید کرد: این 3000 کانتینر کالا که از اقلام استراتژیک و مورد نیاز صنایع تولیدی و مایحتاج عمومی مردم می‌باشند باید تا پایان شهریورماه ترخیص شوند و در غیر این صورت عملیات فروش آنها به‌منظور تأمین نیاز مردم انجام خواهد شد.

علی صالحی اظهار داشت: هم‌اکنون این حجم زیاد از کالاهای مورد نیاز کشور که واردات آنها مربوط به سال 1397 و پیش از آن می‌باشد در انبار‌های سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی واقع در بندر شهید باهنر بندرعباس نگهداری می‌شوند و متأسفانه به‌دلیل کمبود امکانات نگهداری در معرض تضییع قرار گرفته‌اند.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به ضرورت ساماندهی هرچه سریعتر انبارهای موجود گفت: با توجه به اهمیت ترخیص بموقع کالاهای مورد نیاز کشور، دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای احقاق حقوق عامه و به‌منظور رفع موانع، اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا هرچه سریعتر این حجم زیاد از کالاهای وارداتی در اختیار مردم قرار گیرند.

وی در ادامه افزود: در بازدید از این انبارها، وضعیت خودروهای دپوشده در این بندر نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در اسرع وقت؛ نسبت به تعیین تکلیف حجم زیاد خودروها و ماشین‌آلات راهسازی و سوخت‌رسانی موجود در انبارها به‌منظور تأمین نیاز کشور اقدام شود.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه مسئولین مربوطه مشکل اصلی در روند تعیین تکلیف این کانتینرها را کمبود نیرو و امکانات بیان نموده‌اند، تأکید کرد: تعیین تکلیف این حجم وسیع از کالاهای دپوشده و رفع انباشت کالاهای موجود، نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف همه دستگاه‌های مسئول می‌باشد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها