کد خبر 111549

ئیس دیوان عدالت اداری خبر داد

مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری گفت: هیات عمومی دیوان امروز با ابطال یکی از مصوبات سازمان بازنشستگی مقرر کرد بازنشستگان تا زمانی که حیات داشته باشند باید مستمری دریافت کنند و شرط سنی تا ۹۵ سال منتفی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دیوان عدالت اداری در خصوص مصوبه سازمان بازنشستگان مبنی بر اینکه مستمری افراد بالای ۹۵ سال قطع می‌شود به شرط اینکه زنده بودن خود را اثبات کنند، ورود کرده است، افزود: این مصوبه امروز در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری به علت غیر قانونی بودن ابطال شد و اصل بر این است کسانی که مستمری می‌گیرند حیات دارند مگر اینکه اثبات شود حیات شان از بین رفته است.

وی گفت: در مصوبه سازمان بازنشستگان آمده بود وقتی فردی به سن ۹۰ یا ۹۵ سالگی می‌رسد، مستمری اش قطع می‌شود مگر اینکه خود فرد اثبات کند که زنده است.

مصدق افزود: این مصوبه ابطال شد بنابراین مستمری بگیران تا زمانی که زنده هستند، مستمری دریافت می‌کنند.

وی که بر اساس اعلام سخنگوی قوه قضاییه به عنوان معاون اول دستگاه قضا منصوب شده است، گزارشی از ۲ ماه و ۲۲ روز حضورش در دیوان عدالت اداری ارائه کرد و گفت: با همکاری همکاران قضایی و اداری دیوان عدالت اداری موفق شدیم در این مدت کاهش اطاله دادرسی داشته باشیم و تعداد پرونده‌های قابل طرح در هیات عمومی دیوان صفر و بی سابقه است.

مصدق گفت: امروز که هیات عمومی دیوان جلسه داشت ۱۲ موضوع را که از هفته گذشته مطرح بود، بحث وبررسی کرد و تا هفته آینده هر پرونده‌ای بیاید سه شنبه هفته آینده بررسی می‌شود و اکنون پرونده‌های قابل طرح در هیات عمومی دیوان صفر است.

ریئس دیوان عدالت اداری افزود: در این مدت کوتاه حدود ۱۶۰ مصوبه دستگاه‌ها ابطال شد که بیشتر مربوط به شورای شهر بود.

وی گفت: اطاله دادرسی در هیات‌های تخصصی، شعب بدوی و تجدید نظر را در شش ماه آینده کاهش خواهیم داد که قابل مقایسه با مدت مشابه سال قبل نخواهد بود و همکاران ما در بررسی‌های خارج وقت اداری شان اقدامی جهشی دراین خصوص خواهند داشت.

ارسال نظر

تازه ها