کد خبر 111415

واکنش سازمان برنامه و بودجه به یک گزارش درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان

سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارشی درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با عنوان «۸ سال دردسرسازی برای دولت جدید» عنوان کرد اجرای متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰ کاملاً بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از از سازمان برنامه و بودجه کشور؛ در پی انتشار گزارشی در نشریات کشور با عنوان «۸ سال دردسرسازی برای دولت جدید», این سازمان در گزارشی اعلام کرد که متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ ساله این قشر از جامعه بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شد که رشد حدود ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان رضایت جدی آن‌ها را در پی داشت.

با توجه به اجرای متناسب‌سازی از مهرماه سال ۱۳۹۹ منابع لازم برای تداوم متناسب‌سازی نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بند (و) تبصره ۲ منظور شده که با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

بر اساس ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و لحاظ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در جز (۱) بند (۲) تبصره (۲) تداوم متناسب‌سازی نیز از محل بخشی از منابع مذکور در حال اجرا است.

بنابراین، با توجه به موارد فوق اجرای متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰ کاملاً بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها