کد خبر 111328

سخنگوی گمرک از ورود ۴۳۰۰ ایرانی به ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا خبر داد و گفت: حمل کالا به داخل خاک افغانستان بر عهده تجار افغانستانی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیدروح‌الله لطیفی اظهار کرد: طی دو روز گذشته 1800 نفر ایرانی وارد ارمنستان شده‌اند، از اول تیرماه نیز تاکنون مجموعا 4300 مسافر ایرانی برای تزریق واکسن وارد این کشور شده بودند.

وی با اشاره به لغو روادید ایران و ارمنستان، افزود:‌ برای سفر به ارمنستان فقط کافی است که مسافران پاسپورت داشته باشند و به محض ورود به ارمنستان تست کرونا انجام می شود. در صورتی منفی بودن تست کرونا اجازه ورود را به مسافران می‌دهند و در صورت که مثبت باشد مسافر را برمی‌گردانند.

وی ادامه داد: مقامات ارمنستانی اعلام کرده‌اند به کسانی واکسن تزریق می‌شود که 10 روز در این کشور اقامت داشته باشد. به عبارت دیگر یا گردشگر باشند یا برای انجام کاری به این کشور سفر کنند و نیاز به تردد داشته باشد.

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که به دلیل ازدحام طرف ارمنستانی از ایران درخواست کرده‌اند، افزود: با توجه به این‌که  در مرز ورودی ارمنستان انجام تست کرونا با کندی انجام می‌شود، آنها درخواست داده‌اند تا زمانیکه افراد روی پل مشترک هستند،‌طرف ایرانی اجازه خروج مسافر را ندهد تا در گرمای بالای منطقه مردم دچار مشکل نشوند.

لطیفی در مورد شرایط صدور کالا به افغانستان نیز گفت: حمل کالا به داخل خاک افغانستان بر عهده تجار افغانستانی است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها