کد خبر 111252

قطر نخستین محموله کمک‌های غذایی برای ارتش لبنان را به بیروت ارسال کرد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا) هواپیمای حامل ۷۰ تن مواد غذایی به عنوان نخستین محموله کمک دوحه به ارتش لبنان پنجشنبه شب در فرودگاه بین‌المللی "رفیق الحریری" بیروت به زمین نشست.

این محموله پس از آن ارسال می‌شود که "محمد بن عبدالرحمن" آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در دیدار اخیر خود با مقامات لبنان در بیروت، متعهد شد که دوحه ماهانه حدود ۷۰ تن مواد غذایی به ارتش لبنان کمک کند.

لبنان از پاییز سال ۲۰۱۹ دچار بحران اقتصادی شدیدی است، به طوری که در این مدت لیره لبنان به شدت ارزش خود را از دست داده و موجب رشد قیمت  ۴۰۰ درصدی کالاهای غیر یارانه‌ای شده است.

«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امورخارجه قطر در سفر سه شنبه خود به بیروت با میشل عون رییس جمهوری، سعد الحریری نخست وزیر مامور تشکیل دولت، نبیه بری رییس پارلمان و فرمانده ارتش لبنان به طور جداگانه دیدار کرد.

تحولات عرصه سیاسی و اقتصادی لبنان و موضوع تاخیر تشکیل دولت این کشور از محورهای اصلی بحث دیدارهای وزیر امورخارجه قطر در بیروت بود. وی در این دیدارها آمادگی دوحه را برای کمک به رفع بحران لبنان در زمینه‌های مختلف اعلام کرد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها