کد خبر 111222

سخنگوی صنعت برق:

سخنگوی صنعت برق گفت: وضعیت شبکه سراسری برق پایدار است و تلاش ها برای کاهش خاموشی ها ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شبکه خبر، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه تلاش برای بهبودی بیشتر ادامه دارد، اظهار داشت: تولید نیروگاه‌های برق حرارتی در وضعیت پایداری است و میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ۵۰ هزار مگاوات گذشته است ولی کماکان واحدهای برق آبی دچار محدودیت هستند.

سخنگوی صنعت برق افزود: با برقرار کردن یک ترانس از پست تهرانپارس که روز گذشته حادثه دیده بود، خاموشی در مناطق شرق و شمال شرق استان تهران کاهش یافته و تلاش می‌شود با برقدار کردن ترانس دوم تا روز شنبه به طور کلی خاموشی‌های این منطقه به طور کامل مرتفع شود.

رجبی مشهدی ادامه داد: از صنایع عمده که تعطیلات و تعمیرات خود را به این ایام منتقل کرده‌اند تشکر می‌کنیم و برابر با مصوبه هیأت وزیران که در روز گذشته ابلاغ شد معادل انرژی کاهش یافته که در دوره بعد مورد استفاده قرار می‌گیرد با تعرفه صفر محاسبه شود.

وی افزود: علاوه بر آن مشوق‌هایی نظیر امهال بدهی‌های مالیاتی و تعهدات بیمه‌ای این دسته از مشترکان در کارگروهی که تعیین شده در دستور کار و بررسی است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: براساس تصمیم‌های این مصوبه تا پایان مردادماه، پنجشنبه‌ها اداره‌ها و سازمانهای دولتی، بانک‌ها و سایر نهادهای عمومی تعطیل هستند.

وی افزود: واحدهای صنعتی که دارای مولد خود تأمین برق هستند در سقف برق تولیدی واحد خود، امکان مصرف برق دارند و برق مازاد آنها را شرکت توانیر به نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ ریال به ازا هر کیلووات ساعت خریداری می‌کند.

ارسال نظر

تازه ها