کد خبر 111217

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، گفت: واگذاری‌ها و مزایده معادن هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد و در این نحوه واگذاری که به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد امکان هیچ گونه رانتی نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اسدالله کشاورز با بیان این مطلب، افزود: واگذاری این معادن امری کاملا تخصصی است و تمام فرایند ثبت تقاضا و شرکت در مزایده از طریق سامانه صورت می‌گیرد.

وی در ادامه، افزود: در مزایده معادن، هیچ معدنی به فروش نمی‌رسد و واگذاری معدن با کالاهای دیگر فرق دارد و این مزایده بذری است که حداقل تا یکسال آینده به بار نمی‌نشیند و صدور پروانه فعالیت آن‌ها و کارهای اداری اش هم، زمان بر است.

صلاحیت مالی و فنی متقاضیان مزایده احراز می‌شود

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت همچنین گفت: هرکسی که بخواهد در مزاید شرکت کند باید صلاحیت مالی و فنی داشته باشد و چه اشخاص حقیقی چه حقوقی باید احراز شود که توانایی مالی و فنی لازم را دارند.

کشاورز تصریح کرد: فقط کسانی می‌توانند شرکت کنند که پیشینه فعالیت معدنی داشته باشند ضمن این که برای شرکت در مزایده وثیقه ۵۰۰ میلیونی هم گرفته می‌شود تا هرکسی نتواند بدون اهلیت شرکت کند.

به موجب قانون اساسی سیاستگذاری معدن با وزارت صمت است

وی همچنین با بیان این که معدن انفال است و به موجب قانون اساسی سیاستگذاری آن با وزارت صمت است گفت: تاکنون نزدیک به ۲۶۰۰ متقاضی داشته ایم./شاتا

ارسال نظر

تازه ها