کد خبر 111135

روسیه:

نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به گزارش اخیر آژانس درباره حرکت ایران به سمت تولید فلز اورانیوم با غنای ۲۰ درصد، خواستار احیای فوری برجام برای پایان دادن به چرخه اقدامات هسته‌ای ایران در برابر تحریم‌های آمریکا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران قصد دارد تولید اورانیوم فلزی با غنای 20 درصد را آغاز کند، واکنش نشان داد.

این دیپلمات بلندپایه روس با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر، درباره گزارش اخیر آژانس اظهار داشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داده است که ایران به سمت تولید فلز اورانیوم با غنای 20 درصد حرکت می‌کند. ایالات متحده به نوبه خود سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ را حفظ می‌کند. تنها راه خروج از این دور معیوب، از سرگیری بدون تأخیر مذاکرات وین و احیای کامل برجام است.»

ساعتی پیش رسانه‌های غربی گزارش دادند که ایران رسماً آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از تصمیم خود مبنی بر استفاده از اورانیوم 20 درصدی تولید داخل برای تأمین سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران مطلع کرده است. بخشی از این فرآیند چندمرحله‌ای، شامل تولید فلز اورانیوم با غنای 20 درصد خواهد بود./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها