کد خبر 110990

ساخت کک در شرایط تحریم برای کشور مغتنم است و امید می‌رود که علاوه بر پروژه امروز انعقاد اجرای پروژه های بزرگ‌تری را نیز شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جعفر توفیقی در مراسم امضای قرارداد دانش فنی و مهندسی تولید کک سوزنی بین پالایشگاه شارند و پژوهشگاه صنعت نفت با ابراز امیدواری از اینکه پروژه یاد شده منجر به توسعه پایدار و اعتماد فراگیر شود، اظهار داشت: ساخت کک در شرایط تحریم برای کشور مغتنم است و امید می‌رود که علاوه بر پروژه امروز انعقاد اجرای پروژه های بزرگ‌تری را نیز شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر ابعاد ارزشمند اقتصادی،  ارزش پروژه امروز بیش از هر چیز منجر به اعتماد به نفس و غرور ملی شده است، افزود: این پروژه از نظر دانش فنی باعث تقویت زیرساخت و آزمایشگاه های پژوهشگاه  و همچنین منجر به ارایه خدمات باکیفیت و سرعت بالاتر در اجرا می شود.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت ابعاد اقتصادی باضافه ابعاد علمی و فرهنگی و مدیریتی پروژه را فرصتی طلایی دانست و افزود: این پروژه ریسک پذیرای بالایی دارد اما تلاش می‌شود پاسخ اعتماد داده شده و برند پژوهشگاه را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه پروژه کک سازی برای صنعت فولاد بسیار کلیدی است، افزود:صنعت فولاد کشور در زمان ترامپ تحریم شد که می توانست این صنعت بزرگ کشور را با اختلال مواجه کند، اکنون ساخت داخل این محصول با کمک پالایشگاه شازند آرام استارتی برای عبور هر چه زودتر از شرایط تحریم خواهد بود.

 وی با بیان اینکه پروژه مذکور با ۲۹۰ میلیون یورو سرمایه گذاری برای تولید ۹۰ هزار تن محصول در سال به اجرا خواهد رسید، گفت: این پروژه در واقع یه پروژه دوجانبه است که هم پالایشگاه و هم فولاد از آن بهره خواهند برد و برای آینده پژوهشگاه دستاورد ارزشمندی خواهد داشت./ایلنا

ارسال نظر

تازه ها