کد خبر 110989

مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از شروع عملیات خرید تضمینی گندم تا ۱۳ تیرماه، ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران در گزارش هفتگی از تأمین کالاهای اساسی در کشور، ارزش گندم های خریداری شده را 161 هزار و 674 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از 140 هزار میلیارد ریال (98 درصد) از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

سید محمد تقی طباطبایی استان‌های خوزستان با یک میلیون و 100 هزار تن، گلستان با 442 هزار تن و فارس با 432 هزار تن را پیشتاز خرید تضمینی این محصول در کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر به جز سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان که خریدشان به اتمام رسیده، خرید تضمینی گندم در دیگر استان های کشور ادامه دارد.

خرید تضمینی 121 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا

طباطبایی مقدار خرید تضمینی دانه‌ی روغنی کلزا را 121 هزار تن و ارزش آن را 12 هزارو 297 میلیارد ریال اعلام و از پرداخت 11 هزار و 320 میلیارد ریال به کلزاکاران خبر داد که این مقدار پرداختی معادل 90 درصد ارزش کلزاها است.

وی تصریح کرد: خرید تضمینی کلزا در 24 استان کشور ادامه دارد و بیشترین مقدار آن در گلستان به میزان 66 هزار تن و در خوزستان به میزان 20 هزار تن خریداری شده است.

مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگر گزارش خود از تامین کالاهای اساسی از توزیع 900 هزار تن انواع کالای اساسی برنج، شکر و روغن از ابتدای سال جاری تا 13 تیرماه خبر داد.

وی افزود: در این مدت حدود 100 هزار تن برنج ، 320 هزار تن شکر و 477 هزار تن روغن از طریق شبکه توزیع در سرتاسر کشور در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده شده است.

طباطبایی گفت: برای تامین نیاز مصرفی گندم و آرد واحدهای تولیدی کشور نانوایی و صنف و صنعت نیز حدود 308 هزار تن گندم و 307 هزار تن آرد از ابتدای تیر ماه تاکنون توزیع شده است.

ارسال نظر

تازه ها