کد خبر 110846

در هفته گذشته شرکت‌های هواپیمایی در اقدامی هماهنگ قیمت بلیت هواپیما را در مسیرهای مختلف داخلی بالاتر از سقف تعیین شده، فروختند و با وجود هشدارهای داده شده تاکنون برخوردی با آنان صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در هفته اخیر شرکت‌های هواپیمایی داخلی اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از دامنه تعریف شده و آخرین نرخنامه مصوب شورای عالی هواپیمایی کشوری (نرخنامه آبان ماه سال گذشته) کردند که مورد انتقاد مسئولان دستگاه‌های مختلف از وزیر راه و شهرسازی تا رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت اما به نظر می‌رسد این تخلف ایرلاین‌ها و گرانفروشی آنها همچنان ادامه دارد و وقعی به هشدارهای داده شده ننهادند.

به عنوان مثال در شرایطی که حداکثر نرخ بلیت تهران – مشهد باید ۷۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان و حداکثر نرخ بلیت تهران – شیراز باید ۶۷۳ هزار و ۷۰۰ تومان باشد شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت پرواز مشهد را تا بیش از یک میلیون تومان و قیمت بلیت پرواز شیراز را تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان افزایش دادند.

این در حالیست که طی هفته گذشته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - نسبت به این افزایش قیمت انتقاد کرد، آن را غیر قانونی دانست و خواستار اصلاح سریع قیمت بلیت هواپیما شد. همچنین تورج دهقان زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری-  درباره این افزایش قیمت به ایسنا گفت: با توجه به اینکه برخی از شرکت‌های هواپیمایی علی رغم هشدارهای داده شده قیمت بلیت هواپیما را به نرخ مصوب گذشته برنگردانده‌اند باید منتظر برخورد از طریق دستگاه‌های متولی باشند و به زودی ضمن لغو مسیرهای خارجی این ایرلاین‌ها، آنها را به دستگاه‌های دولتی مطبوع شان یا دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که ایرلاین‌ها همچنان به گرانفروشی خود ادامه می‌دهند و به نظر می‌رسد کسی پاسخگوی این گرانفروشی نیست. شاید باید منتظر برخورد سازمان هواپیمایی کشور با شرکت‌های هواپیمایی متخلف در هفته آینده باشیم.

 

ارسال نظر

تازه ها