کد خبر 110517

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران:

یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به کاهش بارندگی‌ها و افت منابع آبی گفت: خشکسالی در استان تشدید شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد ابراهیم یخکشی با اشاره به کاهش بارندگی ها طی سال جاری در استان اظهار داشت: از ابتدای فصل مهرماه سال قبل تاکنون شاهد کاهش بارندگی ها بودیم از این رو به دلیل محدودیت منابع آبی، کشت دوم برنج در استان ممنوع شده است.

وی با اظهار اینکه ۱۳ درصد منابع آبی را به دلیل کاهش بارندگی ها از دست دادیم،ادامه داد: همچنین آوردهای رودخانه ای استان نیز در سال جاری به شدت کاهش یافته است.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با عنوان اینکه خشکسالی در استان تشدید شده است، افزود: در ماه های آتی شدت خشکسالی در استان بیشتر نمایان می شود.

یخکشی به مصوبه شورای حفاظت منابع آب استان و شورای کشاورزی اشاره و اضافه کرد: با توجه به بروز خشکسالی و تداوم آن در ماه های آن،مقرر شد کشت دوم برنج در استان ممنوع شود زیرا احتمال افزایش آب از سفره های زیرزمینی وجود دارد.

وی از کشاورزان خواست تا از کشت دوم شالیزارها پرهیز کنند و گفت: برداشت بی رویه از مخازن زیرزمینی سبب کاهش و افت سطح منابع آب و شورشدن آب ها خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با عنوان اینکه مصوبه عدم کشت دوم برنج به مناطق مختلف مازندران ارسال شده است، خواستار همکاری کشاورزان در این بخش شد.

۲۱۵ هزار هکتار از مزارع مازندران به زیر کشت برنج رفته است./بازار

ارسال نظر

تازه ها