کد خبر 110488

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن می‌گوید: افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان با بهانه حذف واسطه ها، چه سودی برای مصرف کننده نهایی دارد؛ این سیاست تفاوتی به حال مصرف کننده ایجاد نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خانه ملت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به کارخانجات سیمان اجازه داده در صورت فروش سیمان فله به مصرف کننده نهایی تا ۱۲ درصد افزایش قیمت را بر روی محصولات خود اعمال کنند. برخی معتقدند با اجرای این سیاست دست واسطه ها تا حدودی از بازار سیمان کوتاه می شود و این امر می تواند زمینه ساماندهی بازار را فراهم کند.

علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن در این رابطه می‌گوید: افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان با بهانه حذف واسطه ها، چه سودی برای مصرف کننده نهایی دارد؛ این سیاست تفاوتی به حال مصرف کننده ایجاد نمی کند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر تولیدکننده به دنبال حمایت از مصرف کننده است باید زمینه حذف واسطه‌ها و رساندن کالا به دست مصرف کننده را فراهم کند تا قیمت‌ها کاهشی شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت محصولات تولیدی با بهانه حذف واسطه ها منطقی نیست، اضافه کرد: همه می‌دانند که حذف واسطه و ارتباطات مستقیم بین تولیدکننده و مصرف کننده می‌تواند بر قیمت کالاها اثر مثبت داشته باشد این در حالی است که برخی تولیدکنندگان و مدیران حوزه تولید با ایجاد واسطه، به دنبال کسب سود و منفعت هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با وجود تولید مازاد سیمان در برخی موارد شاهد کمبود این کالا در بازار هستیم، ادامه داد: باید تولیدکنندگان شرایطی فراهم کنند که سیمان بدون واسطه به دست مصرف کننده اصلی برسد با افزایش ۱۲ درصد قیمت سیمان با هدف حذف واسطه نه تنها دلالان از میان برداشته نمی‌شوند بلکه قیمت تمام شده این کالا افزایش می‌یابد.

ارسال نظر

تازه ها