کد خبر 110249

ایران و ترکیه در راستای توسعه شهرهای هوشمند قرارداد همکاری دو جانبه امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، غلامرضا رضائیان با اشاره به برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند در استانبول اظهار کرد:  این نمایشگاه 27 و 28 خردادماه برگزار شد که در آن 20 شرکت دانش بنیان ایرانی در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری حضور فعال داشتند.

وی افزود: این رویداد مهم آسیایی - اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رئیس انجمن شهر هوشمند و رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول برگزار شد.

دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این پاویون افزایش توسعه و صادرات خدمات فنی و مهندسی همچنین صادرات محصولات دانش بنیان بوده که در راستای توسعه اقتصاد بین المللی شرکت های دانش بنیان مدنظر قرار گرفته است؛ افزود:  پاویون فناورانه ایران از سوی بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. به طور نمونه رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از پاویون مورد نظر بازدید به عمل آوردند.

وی از  امضای قرارداد همکاری بین شرکت ایرانی و یک شرکت ترک برای توسعه شهرهای هوشمند  افزود: در قالب تفاهمنامه های رسمی بین ایران و دبیرخانه های اجرایی نمایشگاه فناورانه و شهر هوشمند ترکیه و اسپانیا، این پاویون ها در سال 1400 ادامه خواهد داشت./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها