کد خبر 110114

تا پایان اردیبهشت‌ماه؛

‌بررسی آمارهای رسمی وزارت صمت در دو ماهه آغازین سال ۱۴۰۰ حاکی از صدور ۶ هزار و ۴۸۹ فقره مجوز صنعتی و رشد ۲۷ درصدی آن در مقایسه با پارسال است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بررسی آمارهای رسمی وزارت صمت در دو ماهه آغازین سال ۱۴۰۰ حاکی از صدور ۶ هزار و ۴۸۹ فقره مجوز صنعتی و رشد ۲۷ درصدی آن در مقایسه با پارسال است.

سرمایه‌گذاری این مجوزها بیش از ۱۳۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که اشتغال ۱۷۶ هزار و ۲ نفری از صدور آنها پیش‌بینی می‌شود.

بر پایه این گزارش، در دو ماهه نخست امسال ۹۱۹ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شد (رشد ۲۰.۸ درصدی)، همچنین ۱۱ هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این پروانه‌ها انجام شد که اشتغال ۱۷ هزار و ۱۰۳ نفری از محل صدور این پروانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

رشد صدور مجوزهای معدنی

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۳۸ فقره پروانه اکتشاف، ۷۵ فقره گواهی کشف و ۶۵ فقره پروانه بهره برداری معدنی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ماه است.

صدور پروانه اکتشاف در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۸.۷ درصدی داشته است.

این در حالی است که در صدور گواهی کشف رشد ۲۱ درصدی و در صدور پروانه‌های بهره برداری افت ۱۸.۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم خورده است.

اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری

بر پایه این گزارش، میزان اشتغال پروانه‌های بهره برداری معدنی در دو ماهه ابتدایی امسال ۷۲۸ نفر بود که در مقایسه با پارسال کاهش ۵.۳ درصدی نشان می‌دهد.

هزینه عملیات اکتشاف

این گزارش حاکی است، هزینه عملیات اکتشاف تا پایان اردیبهشت‌ماه با رشد ۱۱۳.۴ درصدی در مقایسه با سال ۹۹ به ۲۸۶ میلیارد ریال رسید./مهر

ارسال نظر

تازه ها