کد خبر 110112

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از دیدار با نماینده اتحادیه اروپا در خصوص مسائل باقی مانده در مذاکرات وین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از دیدار با نماینده اتحادیه اروپا در خصوص مسائل باقی مانده در مذاکرات وین خبر داد.

این دیپلمات روس در همین خصوص در توییتی نوشت: امروز با آقای انریکه مورا هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در گفت‌وگوهای وین دیدار کردم. ما وضعیت فعلی و همچنین حساس‌ترین موضوعاتی که در دستور کار باقی مانده و باید حل شود را مورد بحث قرار دادیم.

این نشست دوجانبه در حالی برگزار شده که به گزارش فارس، نشست کمیسیون مشترک برجام به ‌منظور جمع‌بندی رایزنی‌های انجام‌ شده در دور ششم مذاکرات، قرار است امروز ساعت (۱۴:۳۰ به وقت وین) ۱۷ به وقت تهران با حضور نمایندگان ایران و گروه ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) و نماینده اتحادیه اروپا در گرندهتل شهر وین برگزار می‌شود.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریاست هیات ایرانی را در این نشست بر عهده خواهد داشت و ریاست این نشست هم بر عهده «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

گفتنی است، دور ششم مذاکرات وین به منظور اخیای برجام روز شنبه ۲۲ خرداد ماه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد و همان روز عباس عراقچی در اظهاراتی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران بدون رسیدن به خواسته‌های کلیدی خودش قطعا توافق نخواهد کرد.

عراقچی امروز (یکشنبه) در جدیدترین اظهارنظر خود با بیان‌ اینکه «الان به توافق نزدیک‌تر هستیم، ولی پر کردن فاصله‌ای که بین ما و توافق مانده کار آسانی نیست و نیاز به تصمیماتی دارد»، افزود: برای تصمیم‌گیری و مشورت به پایتخت‌ها بازمی‌‌گردیم./فارس

ارسال نظر

تازه ها