کد خبر 110106

در حالی شرکت‌های هواپیمایی به‌طور هماهنگ اقدام به افزایش حدود ۴۰درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی کرده‌اند که سخنگوی سازمان هواپیمایی از برخورد با ایرلاین‌های متخلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدحسن ذیبخش با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت کاملاً مخالف است و ایرلاین‌ها باید قیمت‌ها را به نرخ‌های قبلی بازگردانند.

وی ادامه داد: در صورت ضرورت افزایش قیمت، حتماً باید در شورای‌عالی هواپیمایی مطرح شود و با نظر وزیر راه و شهرسازی در این باره تصمیم‌گیری صورت بگیرد.

وی افزود: در زمان حاضر هیچ‌کدام از این مراحل طی نشده است و شرکت‌های هواپیمایی بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: سازمان هواپیمایی حتماً برخورد لازم را با ایرلاین‌های متخلف خواهد داشت.

 به گزارش تسنیم، طی روزهای اخیر شرکت‌های هواپیمایی در اقدامی هماهنگ اقدام به افزایش حدود 40درصدی قیمت پروازهای داخلی کرده‌اند. مشخص نیست دلیل این اقدام غیرقانونی ایرلاین‌ها آن‌هم همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری چه بوده است، برخی فعالان بازار حمل‌ونقل هوایی کشور می‌گویند سود شرکت‌های هواپیمایی داخلی حدود 50 درصد است، حال با این وضعیت به‌نظر می‌رسد آنالیز قیمت ارائه‌شده از سوی ایرلاین‌ها مورد بررسی قرار گیرد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها