کد خبر 109953

با ثبت مصرف بی سابقه ۶۰ هزار و ۴۶۴ مگاواتی برق در روز گذشته، رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق کشور به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق کشور به ثبت رسیده و برای اولین بار، مصرف لحظه‌ای برق از مرز 60 هزار مگاوات گذشت.

این آمار حاکی از این است که در ساعت 12:47 ظهر دیروز، مصرف لحظه‌ای برق کشور به 60 هزار و 464 مگاوات رسید که این رقم، بیشترین میزان مصرف برق در کشور تا امروز است.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: روز گذشته با افزایش دمای هوا در اغلب نقاط کشور، شاهد ثبت رکورد بی سابقه اوج تقاضای مصرف به میزان 60 هزار و 464 مگاوات بودیم که این رقم در تاریخ صنعت برق کشور بی سابقه بود.

رجبی مشهدی ضمن نگران‌کننده دانستن ثبت رکورد مصرف بیش از 60 هزار مگاوات در خردادماه گفت:‌ البته در دو روز آینده یعنی پنجشنبه و جمعه، با تعطیل شدن ادارات، این میزان کاهش خواهد یافت اما هفته آینده احتمال ثبت رکوردهای مشابه در مصرف برق وجود دارد.

وی افزود: سرعت رکورد شکنی مصرف برق در کشور بسیار نگران‌کننده است و در کمتر از یک ماه گذشته چندین بار شاهد رکورد شکنی مصرف برق بودیم که در نهایت امروز این میزان به 60 هزار و 464 مگاوات رسید که در تاریخ صنعت برق کشور بی سابقه و البته نگران‌کننده است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها