کد خبر 109731

یکی از مدیران ارشد شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تمام کارخانه های خود را در سراسر جهان تا سال ۲۰۳۵ به کربن خنثی تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، یکی از مدیران ارشد شرکت خودروسازی تویوتا روز جمعه اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تمام کارخانه های خود را در سراسر جهان تا سال 2035 به کربن خنثی تبدیل کند.

این شرکت ژاپنی برنامه زمانی برای دستیابی به هدف انتشار صفر خالص دی‌اکسید کربن کارخانه های خود را به میزان 15 سال از سال 2050 جلو انداخته است.

ماسامیچی اوکادا، مدیر ارشد تولید تویوتا گفت که این خودروساز ابتدا در معرفی فن آوری های جدید برای فرآیندهایی مانند رنگ، پوشش و ریخته گری تمرکز خواهد کرد.

اوکادا در جلسه توجیهی رسانه های آنلاین گفت: به این ترتیب، بر فرآیندهایی که تولید دی اکسید کربن بالایی دارند تمرکز می شود و تا جایی که ممکن است انتشار این گاز کاهش خواهد یافت و حتی از بین خواهد رفت.

وی گفت: با شناسایی این حوزه ها، منابع خود را متمرکز خواهیم کرد و معتقدیم که این امر باعث کوتاه شدن زمان دستیابی به خنثی سازی کربن می شود.

اوکادا افزود: این خودروساز همچنین در نظر خواهد داشت که برق مورد نیاز خود را چه در محل کارخانه های خود و چه خارج از آنها با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تامین کند.

با افزایش فشار بر خودروسازان جهانی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای، سازنده خودروهای لوکس بی ام و نیز اعلام کرد که انتشار کربن کارخانه های خود را در چین تا پایان سال جاری میلادی به صفر خواهد رساند.

شرکت آمریکایی فورد نیز اعلام کرد که قصد دارد برق تمام کارخانه های خود را با استفاده از انرژی های تجدید پذیر تا سال 2035 با منابع محلی تأمین کند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها