کد خبر 109522

گروسی گفت: مهمترین موضوع در حال حاضر این است که بتوانیم فعالیت‌های خود را به شکل دوجانبه با ایران ادامه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد که نتوانستیم در چند مسئله با ایران به خواسته‌های خود برسیم.

گروسی در ادامه گفت، مهمترین موضوع در حال حاضر این است که بتوانیم فعالیت‌های خود را به شکل دوجانبه با ایران ادامه دهیم.

وی در پایان تاکید کرد، ما در مرحله بعدی نیاز به پاسخ سوالاتی داریم که درباره ایران طرح کرده‌ایم.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود که درباره ایران منتشر کرده، مدعی شد که انتظاراتش در خصوص مسائل پادمانی ایران برآورده نشده و ابراز امیدواری کرده محدودیت‌های نظارتی این نهاد در ایران پایان یابد.

روشن است که ایران پس از خروج آمریکا از برجام، باید تعهدات خود را کاهش می‌داد و این تصمیم در چارچوب توافق هسته‌ای اجرا شد.

ایران در طول فعالیت‌های هسته‌ای خود بارها ثابت کرده که هیچ انحرافی برای تولید سلاح هسته‌ای نداشته است و محکم‌ترین آن، توافق هسته‌ای است که ایران آن را به طور کامل اجرا کرد و در گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان «یوکیا آمانو» بارها بر این موضوع صحه گذاشته شده است.

اکنون نیز مذاکرات وین جریان دارد؛ مذاکره بر سر توافقی که وجود دارد و اعضای این توافق آن را امضا کرده‌اند، اما اینبار نیز ایران برای نشان دادن حسن نیت این مذاکرات را پذیرفت، اما آمریکا و اروپا همچنان بر سیاست غلط خود پافشاری می‌کنند و قصد دارند خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کنند.

ارسال نظر

تازه ها