کد خبر 109224

فیس بوک حساب‌های کاربری ترامپ را به دلیل خطر ایمنی عمومی به مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآورد، در پایان این دوره دو ساله، فیس بوک، در مورد این که آیا خطر حضور ترامپ در فیس بوک کاهش یافته است یا خیر، بحث خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فیس بوک حساب‌های کاربری ترامپ را به دلیل خطر ایمنی عمومی به مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآورد، در پایان این دوره دو ساله، فیس بوک، در مورد این که آیا خطر حضور ترامپ در فیس بوک کاهش یافته است یا خیر، بحث خواهد کرد.

فیس بوک، ممنوعیت دو ساله رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ را در سیستم عامل خود، از جمله اینستاگرام، حداقل تا ژانویه ۲۰۲۳ اعلام کرد.

معاون مدیر ارشد فیس بوک در امور جهانی گفت که اقدامات ترامپ در شبکه‌های اجتماعی "به معنای نقض شدید قوانین ما است که مستلزم بالاترین مجازات موجود در پروتکل‌های جدید است."

تمدید دو ساله تعلیق ترامپ از تاریخ ممنوعیت اولیه در ۷ ژانویه قابل اجرا است. دونالد ترامپ در بیانیه‌ای این ممنوعیت را "توهین" خواند و گفت نباید اجازه داد این سانسور و تعلیق کردن حساب کاربری عادی شود و  و در نهایت ما پیروز خواهیم شد. کشور ما دیگر نمی‌تواند این نوع رفتار  را تحمل کند!

این ممنوعیت‌ها به نقش ترامپ در شورش‌های پایتخت ایالات متحده مرتبط است، هنگامی که گروهی از طرفداران وی در تلاش برای جلوگیری از شمارش آرا  انتخاباتی (که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تثبیت می‌کرد)، به ساختمان کنگره حمله کردند./انتخاب

ارسال نظر

تازه ها