کد خبر 109142

میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، که رئیس هیئت روسی در مذاکرات برجام است، گفت: مذاکرات در وین در مورد احیای کامل برنامه هسته ای ایران (برجام) با موفقیت پیش می رود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، که رئیس هیئت روسی در مذاکرات برجام است، گفت: مذاکرات در وین در مورد احیای کامل برنامه هسته ای ایران (برجام) با موفقیت پیش می رود.

اولیانوف شامگاه چهارشنبه به رسانه های روسی گفت: «در مورد تحریم های آمریکا علیه ایران که قابل لغو است، تقریباً وضوح کامل وجود دارد.»

وی خاطرنشان کرد: فهرستی از اقدامات نیز که تهران باید انجام دهد تا بتواند به تعهدات هسته ای خود در چارچوب احیای برجام بازگردد «تقریباً توافق شده است» و طرح «چه کسی، چه زمانی و چه کاری باید انجام دهد» نیز از قبل مشخص شده است، این برنامه ها یک واقعیت است.»

جلسه دوم از پنجمین دور کمیسیون مشترک برجام به دنبال بیش از یک هفته گفت‌وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، چهارشنبه شب در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین وضعیت گفتگوها پرداختند. همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفتگوها در روزهای آتی با هدف یافتن راه حل هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفتگوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت کرده و مذاکرات ظرف روزهای آتی مجددا از سر گرفته شود.

بر اساس این گزارش جلسه بعدی کمیسیون توافق هسته ای ایران قرار است در ۱۱ ژوئن ( ۲۱ خرداد) برگزار شود./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها