کد خبر 109141

نشست کمیسیون مشترک برای ارزیابی روند گفتگوها در وین پایان یافت. همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفتگوها در روزهای آتی با هدف یافتن راه حل هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به دنبال بیش از یک هفته گفتگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، کمیسیون مشترک برجام در ساعت ۲۰:۱۵ به وقت وین در محل گراندهتل این شهر تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین وضعیت گفتگوها پرداختند. همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفتگوها در روزهای آتی با هدف یافتن راه حل هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفتگوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت کرده و مذاکرات ظرف روزهای آتی مجددا از سر گرفته شود.

انریکه مورا: توافق در دور بعدی گفت‌وگوها حاصل خواهد شد

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید معتقد است توافق در خصوص برجام در دور بعدی گفت‌وگوها حاصل خواهد شد.

انریکه مورا گفت: «من به عنوان هماهنگ‌کننده امیدوار بودم که این دور از گفت‌وگوها دور نهایی باشد. این اتفاق نیفتاد اما ما به تلاش ادامه خواهیم داد و اطمینان دارم دور بعد مرحله‌ای است که سرانجام به توافق خواهیم رسید و ایالات متحده و ایران را به برجام بازخواهیم گرداند.»

او در ادامه تصریح کرد احیای برجام فرایند پیچیده‌ای است. مورا گفت: «این، فرایند پیچیده‌ای است که نیازمند تصمیم‌های سیاسی به جای مسائل فنی است. آنها به موازات هم پیش می‌روند حالا ما داریم به نقطه‌ای می‌رسیم که باید با هسته مسائل روبرو شویم.»

انریکه مورا گفت: «در این موقعیت برای هیئت‌ها منطقی است که به خانه بازگردند، پیشرفت کار را به مسئولان گزارش دهند. امیدوارم که با ایده‌های جدید و تازه برگردند و پرونده مذاکرات را ببندند.»

ارسال نظر

تازه ها