کد خبر 109140

اولیانوف:

رییس هیات روسیه در مذاکرات برجام از تغییر ساعت نشست کمیسیون مشترک برجام و موکول شدن آن به ساعت پایانی امشب خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه، عصر چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که برگزاری نشست امروز کمیسیون مشترک به آخر شب (به وقت محلی اتریش) موکول شده است.

وی افزود: رایزنی‌های (برجامی) امروز در اشکال مختلف صورت گرفت.

در همین حال عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که برای شرکت در مذاکرات برجام به وین سفر کرده است به خبرنگاران گفت: نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار بود ساعت ۱۰ امشب به وقت تهران در گراند هتل وین برگزار شود، به دلیل رایزنی های بیشتر بین اعضای  شرکت کننده در مذاکرات، به مدت نیم تا یک ساعت به تاخیر افتاده است.

این دومین جلسه از پنجمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام است که شرکت کنندگان قرار است به رایزنی‌ها درباره اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است که این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتحانه‌های امورخارجه‌ ایران و گروه چهار به علاوه یک، برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان قرار است به رایزنی‌ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

ریاست این نشست بر عهده "  انریکه مورا " معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. «سید عباس عراقچی» هم ریاست هیات ایرانی را بر عهده دارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه پیشتر در گفت وگویی بیان داشت: اختلاقات به نقطه‌ای رسیده است که همه معتقدند اینطور نیست که حل ناشدنی باشد اما جزییات مهم است و مواضع قطعی ما مهم است که باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه در جلسه امشب جمع‌بندی می‌شود که چه زمانی جلسه بعدی را شروع شود، اظهار داشت: بعید می‌دانم میان جلسه امروز با دور بعدی مذاکرات خیلی فاصله بیفتد. احتمالا مانند ادوار گذشته ما بعد از یک دوره مشورتی در تهران به وین بازخواهیم گشت./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها