کد خبر 108988

بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در استان همدان؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: پیش‌بینی ما این است که تولید شمش منیزیوم برای اولین بار در کشور، بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در استان همدان وارد مدار شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حمیدرضا متین دوشنبه ۱۰ خردادماه در حاشیه بازدید از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های کشور در بخش فروسیلیس شهرک امام رضای شهرستان ملایر، اظهار کرد: امروز با حضور استاندار، معاون امور اقتصادی استانداری و فرماندار شهرستان ملایر از روند پیشرفت پروژه‌های فروسیلیس این شهرستان بازدید کردیم.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها در مجموع با دو هزار میلیارد سرمایه آغاز به کار کردند و در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که برای اتمام فازهای موجود به شش هزار میلیارد اعتبار نیاز داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها بسیار مطلوب است، مطرح کرد: طرح توسعه آذرخش که امروز مورد بازدید قرار گرفت، قرار است سالانه ۲۰ هزار تن افزایش تولید فروسیلیس داشته باشد که با ظرفیت قبلی خود، تولید سالانه این شرکت به ۳۲ هزارتن می‌رسد که این حجم از تولید برای اولین بار در خاورمیانه رخ می‌دهد.
 
متین ادامه داد: شرکت آسا آذرین و شرکت فروسیلیس غرب پارس نیز قرار است سالانه ۱۲ هزار تن فروسیلیس تولید کنند.

وی اظهار کرد: تولید شمش منیزیوم که برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد نیز پیشرفت مناسبی داشت و عمده ماشین‌های خارجی مورو نیاز وارد شده، مابقی نیز در حال ورود به کشور هستند و پیش بینی ما برای وارد مدار شدن تولید شمش منیزیوم در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها