کد خبر 108827

نتایج یک پژوهش:

نتایج یک مطالعه تازه در اروگوئه حاکی از آن است که واکسن کروناویروس کروناواک می تواند خطر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را تا ۹۷ درصد کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نتایج یک مطالعه تازه در اروگوئه حاکی از آن است که واکسن کروناویروس کروناواک می تواند خطر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را تا ۹۷ درصد کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، یافته های اولیه در اروگوئه نشان می دهد: واکسن کروناویروس تولید چین موسوم به کروناواک می تواند خطر مرگ و میر را تا ۹۷ درصد کاهش دهد.

در گزارش وزارت بهداشت این کشور آمده است: در افرادی که دو دُز از واکسن کروناویروس کروناواک را دریافت کرده اند، خطر آلوده شدن به این ویروس تا ۵۷ درصد و بستری شدن در بخش مراقبتهای ویژه تا ۹۵ درصد کاهش پیدا می کند.

هرچند در مقایسه با واکسن های دیگر و در حال استفاده تاکنون مطالعات کمتری در مورد اثربخشی واکسن کروناواک که در شرکت چینی سینوواک تولید شده وجود دارد و نتایج گزارش شده به طور گسترده ای متفاوت است اما با این وجود، این واکسن به طور گسترده ای در چین و در چندین کشور دیگر مورد استفاده قرار دارد.

در گزارشی که ماه گذشته در شیلی منتشر شد، مشخص شد: واکسن کروناواک در پیشگیری از علائم بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از این بیماری به ترتیب اثربخشی ۶۷ و ۸۰ درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، واکسیناسیون کروناویروس در اروگوئه از ماه مارس آغاز شده و در بیش از ۸۰ درصد موارد واکسن کروناواک تزریق شده است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها