کد خبر 108824

مقام مسئول بنیاد مستضعفان از تولید سیمان حفاری چاه‌های نفت برای اولین‌ بار در کشور خبر داد و گفت: این سیمان کاربرد فراوانی در استخراج نفت از چاه‌های عمیق و پرفشار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هاشم نظام‌آبادی، با تاکید بر اینکه ایران تنها کشور خاورمیانه است که به این فناوری دست‌ پیدا کرده است، اظهار کرد: سیمان حفاری چاه‌های نفت یکی از ملزومات اساسی مورد نیاز در این بخش است. با توجه به تلاش‌های صورت گرفته، این نوع سیمان، با کیفیت منحربفرد در یکی از کارخانه‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در حال تولید است.

وی از قطع وابستگی کشور به واردات سیمان حفاری چاه‌های نفت خبر داد و گفت: در حال حاضر سیمان حفاری در 5 رده، ABD G تولید می‌شود.

نظام آبادی با بیان اینکه اولویت ما تامین نیاز داخلی است افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، امکان صادرات سیمان حفاری به سایر کشور‌های فعال در صنعت نفت فراهم است.

مدیر عامل شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان با یادآوری اینکه در گذشته این نوع سیمان در کشور تولید  می‌شد گفت: از سرگیری این نوع سیمان خاص به همت متخصصان داخلی و مهندسان ایرانی عملیاتی شده است که با این کار علاوه بر جلوگیری از خروج ارز امکان ارز‌آوری نیز فراهم می‌شود./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها