کد خبر 108770

استاندار هرمزگان خبر داد:

استاندار هرمزگان، با اشاره به ظرفیت های تجاری و اقتصادی این استان، گفت: بیش از 20 میلیارد دلار تقاضای سرمایه گذاری ارزی در قالب طرح های مختلف برای این استان وجود دارد.

به گزارش بااقتصاد، فریدون همتی روز جمعه در حاشیه بازدید از مجتمع تولیدی طب و درمان طلایی کیش اظهار داشت: این درخواست ها در زمینه های مختلف صنعتی از جمله فولاد و پالایشگاه و گردشگری است که متقاضیان آنها درخواست های خود را به دستگاه های اجرایی مرتبط ارایه کرده اند.

وی با اشاره به قرار گیری در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها و لازمه حرکت در این مسیر اضافه کرد: در این زمینه تیم اقتصادی دولت در استان هرمزگان به صورت مرتب از واحدها و کارخانه های مختلف بازدید و مشکلات آنها در کارگروه های پشتیبانی مطرح می شود تا با ارایه راهکار و حرکت تیمی به معنای حقیقی بتوانیم شعار سال را محقق کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، شرق و غرب و استان طرح های بزرگی در حال آماده شدن برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی تا بتوانیم گام دیگری در تحقق این شعار داشته برداشته شود.

وی یادآور شد: از کار آفرینان، مدیران سرمایه گذاری مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی نیز در خواست داریم مشکلاتی در این مناطق قابل حل نیست را به استان ارجاع بدهند تا در قالب کارگروه های قانونی و پشتیبانی های کلان کمک کنیم چالش های آنها برطرف شود.

همتی با اشاره به بازدید خود از مجتمع تولیدی طب و درمان طلایی کیش گفت: این مجتمع از واحدهای متروکه جزیره بوده که سرمایه گذار جدید در حال فعال کردن آن در زمینه تولید تجهیزات پزشکی تخصصی، فوق تخصصی و عمومی است.

وی اظهار داشت: انتظار می رود با راه اندازی این کارخانه نیاز کشور در تامین برخی از کالاهای فوق تخصصی برطرف شده و مجموعه دولت در استان نیز از آن برای دریافت تسهیلات و تداوم مسیر تولید حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

مدیرعامل مجتمع تولیدی طب و درمان طلایی کیش نیز در این بازدید گفت: این واحد در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با یک هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا در سه مرحله احداث می شود و برای اتمام تمام مراحل آن ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است.

سجاد خسروی نژاد با بیان اینکه مرحله اول این طرح با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز و در چند ماه گذشته با افق ۱۰۰ نفر اشتغال به بهره برداری می رسد یادآور شد: طرح در مرحله اول یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و به صورت کلی (مرحله اول تا سوم) نیازمند پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز دارد.

وی افزود: با اتمام هر سه مرحله طرح برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد و علاوه بر آن سالانه مانع از خروج۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار ارز جلوگیری کرده و ۲۰ میلیون دلار نیز به واسطه صادرات ارز آوری خواهد داشت.

سرمته جراحی مغز، بست های جمجمه، پایه نگهدارنده سر، انواع ست های تزریقی، انواع لوله های تنفسی، دستکش ماینه و جراحی از جلمه محصولات این کارخانه پس از افتتاح خواهد بود.

هم اکنون علاوه بر مراکز تجاری و خدماتی، حدود ۳۴۰ واحد صنعتی و خدمات صنعتی با حجم سرمایه گذاری ریالی ۱۰ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال و ۵۳۴ میلیون دلاری در زمینه های مختلف از جمله تولیدات "مصنوعات پلاستیکی، تجهیزات پزشکی، مصنوعات چوبی، بسته بندی مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی" در این منطقه فعال است و دراین واحدها پنج هزارو ۵۶۷ نفر مشغول به کارهستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها