کد خبر 108712

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد:

به گفته شرکت بازرگانی دولتی ایران، گندم‌کارانی که تاکنون محصول خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داده‌اند، 95 درصد معادل 71 هزار و 300 میلیارد ریال از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، خرید تضمینی گندم در حال حاضر در 18 استان به بیش از یک میلیون و 600 هزار تن رسیده است. خرید گندم در استان های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران،خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، گلستان، لرستان، مرکزی، هرمزگان، کرمان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویر احمد ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، 289 مرکز در کشور تاکنون فعال شده و این مقدار گندم از 98 هزار کشاورز در قالب 279 هزار محموله خریداری شده است.

ارزش کل گندم های خریداری شده بیش از 81 هزار میلیارد ریال است که تا امروز فایل 75.2 هزار میلیارد ریال توسط مراکز خرید به بانک ارسال و با همت و تلاش دولت محترم، سازمان برنامه و بودجه و سیستم بانکی، 71.3 هزار میلیارد ریال آن (معادل 95 درصد) واریز شده است. 

بر اساس این گزارش، پول گندم کشاورزانی که تا تاریخ اول خرداد ماه نسبت به تحویل گندم خود به مراکز خرید اقدام کرده‌اند، اطلاعات و مشخصات آنها کامل بوده و فایل های آنان توسط مراکز خرید به بانک عامل ارسال شده به حساب آنان واریز شده است.

شرکت بازرگانی دولتی ایران تلاش می کند که در ادامه فصل خرید، روند پرداخت به همین شکل تداوم یابد و در حداقل زمان ممکن مطالبات گندمکاران پرداخت شود.

گفتنی است؛ امسال هر کیلوگرم گندم با قیمت 5000 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود که نسبت به سال گذشته به دو برابر افزایش یافته است.

 

ارسال نظر

تازه ها