کد خبر 108691

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد؛

آقا محمدی گفت: برای اولین بار خودرویی اقتصادی و مدرن در کشور طراحی شده است که به زودی از آن رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آقا محمدی گفت: برای اولین بار خودرویی اقتصادی و مدرن در کشور طراحی شده است که به زودی از آن رونمایی می‌شود.

علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: خوشحالیم که فرصتی شد تا در شروع این اتفاق در کنار شما باشم و امیدوار هستم با پیوستن سایر شرکت‌ها، ایران به قدرتمندترین تولید کننده در حوزه لوازم خانگی تبدیل شود. صنعت لوازم خانگی به عنوان یک صنعت مورد نیازهای اولیه تلقی می‌شود نه تشریفات، پس همیشه تقاضای مناسبی در این حوزه وجود خواهد داشت. این تقاضا تا جایی پیشرفت خواهد کرد که تامین آن تنها از طریق تولید داخل امکان پذیر خواهد بود. با توجه به نیاز به توسعه، در ابتدا تفاوت‌هایی بین تولید داخل و تولیدات خارجی وجود خواهد داشت اما با گسترش محصول به بازار‌های خارجی روند پیشرفت ادامه می یابد. امروز در صنعت خودرو ابتدا قیمت گذاری انجام می‌شود و بعد شاخص‌های قیمتی متناسب با آن تنطیم می‌شود.

او گفت: این محصولات با توجه به استاندارد‌هایی که برای آن ها باید تعریف شوند، بی کیفیت نخواهند بود  اما با توجه به آپشن‌ها و قابلیت‌هایی که برای محصولات تعریف می‌شود، می‌تواند قیمت آن افزایش پیدا کند. در بسیاری از شرکت‌های بزرگ محصولاتی را با قیمت تمام شده به بازار عرضه می کنند تا محصولشان در هر خانه‌ای وجود داشته باشد اما برای صدک‌های بالا و برای قابلیت‌هایی که ارایه می‌شود هزینه چشمگیری دریافت می‌کنند. پایه استاندارد‌های اساسی است که باید همه داشته باشند. برای اولین بار خودرویی اقتصادی و مدرن طراحی شده که به زودی از آن رونمایی می‌شود که حداقل قیمت مشخصی دارد.

واردات ۹۰۰ میلیون یورو اقلام مشابه تولید داخل در صنعت خودروسازی

آقامحمدی بیان کرد: تعداد تولید با صادرات افزایش پیدا خواهد کرد پس باید با توجه به قیمت بازار‌های بین‌المللی و بازارهای داخلی حدود قیمت محصول را مشخص کنیم. اخیرا شرکت دانش بنیانی را دیدیم که محصولاتی مشابه با محصولات خارجی داشتند اما با چند مورد محدود ویژگی بهتر و همین باعث شده بود تا تفاوت، عامل رقابت ان‌ها در بازار باشد. این ویژگی‌های رقابتی به راحتی می تواند باعث جذب خریدار شود. ۹۰۰ میلیون یورو واردات خودروساز‌های ما برای اقلامی مثل برف پاککن است. هماهنگی بین بخش‌ها وجود ندارد تا با رعایت استاندارد، تولید را به صرفه تر کنند. دوره ckd گذشته است و باید گروه‌های زنجیره‌‌ای و سبد کالایی داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار ۸ صنعت را مد نظر داریم که شامل خودرو، لوازم خانگی، پوشاک، جواهرات، پتروشیمی و غیره است.در این مجموعه افقی روشن و مطمئن با قابلیت بالا وجود دارد اما همکاری‌ها کافی نیست و باید شکسته شود‌. باید مجموعه‌ها با هم همکاری کنند. در حوزه نفت چنین اتفاقی افتاد و شاهد همکاری بین بخش‌های مختلف بودیم./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها