کد خبر 108534

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید نقش اساسی شستا در تعمیق بازار بورس را بهتر به مردم نشان دهیم. بورسی کردن شستا فعالیت بزرگی در جهت شفاف سازی اقدامات دولت است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری با بیان این مطلب در نشست صمیمانه‌ با خانواده بزرگ روابط عمومی های این وزارتخانه که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: شبکه های اجتماعی، عنصر حیات جامعه هستند، این واقعیتی غیر قابل انکار است و کسی نمی تواند آن را از مردم جدا کند.

همان طور که پیش تر در بخشنامه ای تاکید کردم، استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزدهای انتخاباتی ممنوع است و اگر کسی چنین کاری کند خیانت کرده است.
 
بورسی شدن شستا ۱۲ درصد به حجم عملیات بورسی افزود

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز برند شستا، در بین مخاطبین شناخته شده است گفت: ورود شستا به بورس، کمک بزرگی به بازار بورس ایران کرد و ۱۲ درصد به حجم عملیات بورس افزود.

وی افزود: باید نقش اساسی شستا در تعمیق بازار بورس را بهتر به مردم نشان دهیم.   بورسی کردن شستا فعالیت بزرگی در جهت شفاف سازی اقدامات دولت است.

شریعتمداری اعلام کرد: با پروژه ای که تعریف کردیم ۱۰ تا ۱۲ برند اصلی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جایگاه اجتماعی ویژه زنده نگه داشته شدند.

وی گفت: رونمایی مجدد از برندهای صاحب نام ایرانی باعث می شود که آنها دوباره بدرخشند و این کار برای تمام برندهای ایرانی الگو شود.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: روابط عمومی یک شغل نیست بلکه هنر و عشق ممزوج است. کارشناسان روابط عمومی در خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خبرهایی مانند افزایش دستمزد را در جامعه منتشر و از این راه امید آفرینی می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعیین دستمزد در اسفند سال ۹۹ اشاره کرد و گفت : با ایجاد یک گفتمان فراگیر و با استفاده از هویت بخشیدن به تشکل های ملی، سه ماه تلاش کردیم تا ۳۹ درصد افزایش دستمزد داشته باشیم و این اجماع تاریخ را با گروه هایی که منافع متضاد بر سر یک هدف مشترک دارند را شکل دادیم و آرامش را به وجود آوردیم.

شریعتمداری افزود: جامعه ایران باید از این امر مطلع شوند؛ این کار بزرگ و آرامش بخشی بوده است چرا که کارگر ستون فقرات تولید هستند  و وقتی حداقل هایش  تامین  شود می تواند هم به سمت خلق هنرمندانه کالاهای قابل رقابت با جامعه بین المللی حرکت کند و هم سطح رفاه عمومی را با تولید خلاق خود بالا ببرد.

وی  با بیان اینکه اکثر کسانی که در بخش روابط عمومی خانواده تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به کار هستند زیر ۴۵ سال سن دارند خاطر نشان کرد: این افراد با جوانی خود می توانند موقعیت های نو، مخصوصا در حوزه اجتماعی که ما متولی آن هستیم خلق و موج ایجاد کنند.

وی گفت: اگر این افراد هم افزایی داشته باشند، اطلاعات به مردم به نحو بهتر منتقل می شود، آن وقت اگر از آحاد مردم بپرسید در دوره دولت الکترونیک چه کسی کار بزرگی انجام داد؟ در پاسخ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را نام می برند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را کار مهمی دانست افزود:  حذف دفترچه های درمان و کاهش مراجعه افراد به مراکز تامین اجتماعی، رفع موانع تولید که شعارامسال هم هست با تبدیل ۲ هزار بخشنامه تامین اجتماعی به ۶۰ بخشنامه روشن و گویا از دیگر اقدامات بزرگ ما بوده است.

وی با اشاره به تدوین ۲ هزار و ۴۰۰ استاندارد قابل قبول آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای و تاسیس گسترده مراکز جوار کارگاهی اظهار داشت: ۸۸ هزار واحد صنعتی متوسط و بزرگ در شهرک های صنعتی ایران داریم که همه آنها می توانند مراکز آموزش مهارتی باشند و نهضت مهارت آموزی را محقق کنند.

وی در خصوص حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی گفت: با ایجاد مراکز مثبت زندگی این موضوع را توسط سازمان بهزیستی کشور انجام  و در ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه کشور با حضور نزدیک به ۱۳ هزار نفر تحصیل جوان در رشته های کرده مددکاری، روانشناسی و جامعه شناسی تحول عظیم را در نظام بهزیستی کشور سامان دادیم.

ارسال نظر

تازه ها