کد خبر 108504

خطیب زاده:

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه درباره مذاکرات وین گفت: اجازه نخواهیم داد کسی مذاکرات را فرسایشی کند. این‌که آیا گفت‌وگوها قفل شده؟ خیر و آیا پیشرفت قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه درباره مذاکرات وین گفت: اجازه نخواهیم داد کسی مذاکرات را فرسایشی کند. این‌که آیا گفت‌وگوها قفل شده؟ خیر و آیا پیشرفت قابل توجهی داشته است، بله. پرانتزها و براکت‌ها در بحث رفع تحریم تا حد بسیار زیادی پاک شده و چند موضوع باقی مانده که درباره آن گفت‌وگوها را ادامه خواهیم داد.

سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت: فکر می‌کنم جز معدودی از نکاتی که نظرات خود را گفتیم بقیه موضوعات حل شده است. درباره راستی آزمایی پیشرفت‌های خوبی داشته و یک تصمیم و اراده سیاسی در آمریکا باید باشد که به جای استفاده از وقت و انرژی وین برای دفاع از میراث شکست خورده ترامپ مسیر را عوض و به بازگشت تمام و کمال به برجام فکر کنند.

خطیب‌زاده در پاسخ به اینکه آیا می‌توان امیدوار بود که این دور از مذاکرات در وین که این هفته دوباره از سر گرفته خواهد شد، دور پایانی است؟ اظهار داشت: هیچ زمانی را مدنظر خودمان قرار نمی‌دهیم جز زمانی که کلیه منافع ملت بزرگ ایران در چارچوب برجام تامین شود. برجام نقشه راه حرکت ما خواهد بود. به طرف‌های مقابل گفتیم باید استفاده از توان و انرژی وین برای مذاکره در باره موضوعات غیربرجامی اجتناب کنند چیزی فراتر از برجام گفت‌وگو نخواهد شد. از آمریکا خواسته شده در چارچوب کمیسیون مشترک به تعهداتش ذیل برجام برخواهد گذشت.

ارسال نظر

تازه ها