کد خبر 108289

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه این استان در صنعت فولاد خودکفا شده است، گفت: در سال بیش از ۴.۵ میلیون تن فولاد تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ناصر فغفوری با بیان اینکه طی سال گذشته بزرگترین واحد ذوب فلزات کشور در زنجان به بهره برداری رسید، گفت: این طرح با سرمایه گذاری بیش از چهار هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید. 

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این واحد ذوب چرخه این صنعت در استان تکمیل شد، اظهار کرد: با بهره برداری این واحد تولیدی  بیش از ۴۲ درصد تولید فولاد کشور در استان زنجان انجام می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه این استان در صنعت فولاد خودکفا شده است، گفت: در سال بیش از ۴.۵ میلیون تن فولاد تولید می شود. 

فغفوری با بیان اینکه با فعال شدن واحدهای تولیدی فولاد تعطیل اشتغال در استان افزایش یافته است، ابراز داشت: فولاد استان به ۱۷ کشور صادر می شود. 

وی با بیان اینکه استان زنجان در تولید صنعت فولاد در سطح کشور جایگاه خوبی دارد، افزود: واحدهای تولیدی فولاد استان با ظرفیت بسیار خوبی فعالیت می کنند و این استان در تولید و صادرات فولاد در سطح کشور رتبه خوبی دارد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان تصریح کرد: در سالجاری هم با فعال شدن چند واحد تولیدی تعطیل ذوب در استان اشتغال این بخش متحول می شود./بازار

ارسال نظر

تازه ها