کد خبر 107880

معمارباشی گفت: در حالی برای اجرای استاندارد یورو ۶ تحت فشار هستیم که برخلاف ادعای شرکت پالایش و پخش کیفیت بنزین در حد یورو ۵ هم نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معمار باشی مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت ، درباره اجباری شدن اجرای استاندارد یورو ۵ اظهار کرد: مصوبه اجباری شدن استاندارد یورو ۵ در صنعت خودرو بنا بود در سال ۹۸ اجرایی شود اما با توجه به مشکلاتی که ایجاد شد و شرایط به وجود آمده برای خودروسازان اجرا این طرح به سال ۹۹ موکول شد. با یک سال تاخیر و از ابتدای سال ۹۹ تمامی خودرو‌های تولیدی، به غیر از خودرو‌هایی که توقف دائمی یا توقف موقت گرفتند، با استاندارد یورو ۵ تولید شدند.

او بیان کرد: خودرو‌های ckd که امکان انطباق با استاندارد جدید را نداشتند در تعداد محدود و با مجوز سازمان محیط زیست با استاندارد یورو ۴ تولید و با پلاک سال ۹۸ وارد چرخه حمل و نقل شدند. اخیرا هم مکاتبه‌ای انجام شده که خودروساز‌ها را از ابتدای سال ۱۴۰۱ ملزم به اجرای استاندارد یورو ۶ کرده است. اما الان هیچ شرکتی از بین خودروسازان داخلی امکان اجرای این مصوبه را ندارد.

معمارباشی تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریمی و به هم خوردن شرایط کسب و کار زمان بیشتری برای اجرای استاندارد یورو ۶ لازم است.برخی از آزمایش‌های مورد نیاز در این حوزه به تجهیزاتی احتیاج دارد که اکنون در اختیار ما نیست./باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها