کد خبر 107871

اداره تحقیقات فدرال آمریکا، می‌گوید: یک گروه هکر به نام دارک ساید، مسئول حمله سایبری به شبکه توزیع سوخت کلونیال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روز جمعه شرکت خط لوله کلونیال اعلام کرد که قربانی یک حمله سایبری شده و همین امر باعث شده تا فعالیت شبکه خطوط لوله انتقال سوخت این شرکت که از جنوب غرب آمریکا تا شمال شرق این کشور کشیده شده، مختل شده و نهایتا تعطیل شود. 

در حال حاضر هزاران پمپ بنزین در سطح ایالت‌های جنوبی و شرقی آمریکا تعطیل شده و بدون بنزین باقی مانده‌اند و در پمپ بنزین‌هایی هم که بنزین دارند شاهد افزایش روزانه قیمت سوخت هستیم. در برخی ایالت‌ها نظیر کارولینای جنوبی، کارولینای شمالی و ویرجینا هم قیمت بنزین بیش از دیگر ایالت‌ها افزایش یافته است. برخی از پمپ بنزین‌ها تلاش کردند تا با محدود کردن فروش بنزین به 10 گالن به ازای هر خودرو که حدود 35 لیتر تا آنجا که می‌توانند نیاز مردم را تأمین کنند. 

مؤسسه گس‌بادی، گزارش داد که دلیل بالا رفتن قیمت بنزین در برخی ایالت‌ها در گام نخست کمبود سوخت و در گام دوم هجوم مردم برای خرید بنزین است که باعث شده قیمت در جایگاه‌ها افزایش یابد.

آریانا وارد، دانشجوی 19 ساله اهل ایالت ویرجینیا می‌گوید: پمپ بنزین‌ها بنزین ندارند و مردم به ستوه آمده‌اند. 

اداره تحقیقات فدرال آمریکا، می‌گوید: یک گروه هکر به نام دارک ساید، مسئول حمله سایبری به شبکه توزیع سوخت کلونیال بوده است. هکرها طی پیغامی غیرمستقیم گفته‌اند که به دنبال ایجاد اختلال نیستند بلکه قصدشان فقط دریافت باج بوده است.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا می‌گوید: این حمله یا از خاک روسیه انجام شده و یا از محلی در اروپای شرقی صورت گرفته است. روس‌ها به شدت دست داشتن در این حمله سایبری را رد کرده و جوبایدن رئیس جمهور آمریکا هم می‌گوید فعلا سندی دال بر اینکه روس‌ها در این حمله دست داشته‌اند وجود ندارد.

* خوشحالی شرکت‌های امنیت سایبری از بحران سوخت

به گزارش بارونز، از دردسرها و بحران تامین سوخت در آمریکا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری در این کشور شده که بگذریم، این حمله باعث خوشحالی برخی شرکت‌ها هم شده است به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود شرکت‌های فعال در حوزه سایبری در پی این حمله شاهد افزایش ارزش اوراق سهام خود باشند؛‌ چراکه دولت آمریکا شرکت‌های فعال و توزیع سوخت در این کشور را بر آن داشته که به صورت اجباری استانداردهای مربوط به امنیت سایبری و شبکه را اجرایی کنند. همین شرکت کلونیال، برای حل مشکل خود در مقابل حمله سایبری اخیر به سمت همکاری با شرکت‌های دیگر هم رفته است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها