کد خبر 107869

روحانی:

رییس جمهوری طرح اتصال راه آهن شلمچه به بصره را حائز اهمیت عنوان کرد و با بیان اینکه دولت در ماه‌های آخر به طور مداوم از لحاظ سیاسی و عملیاتی این طرح را دنبال می‌کند، گفت: با اجرای این طرح ایران به عراق، سوریه و مدیترانه متصل خواهد شد و شاهد تحول بنیادین در منطقه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رییس جمهوری طرح اتصال راه آهن شلمچه به بصره را حائز اهمیت عنوان کرد و با بیان اینکه دولت در ماه‌های آخر به طور مداوم از لحاظ سیاسی و عملیاتی این طرح را دنبال می‌کند، گفت: با اجرای این طرح ایران به عراق، سوریه و مدیترانه متصل خواهد شد و شاهد تحول بنیادین در منطقه خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در شصت و هفتمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید که از طریق ویدیو کنفرانس برگزارشد،‌گفت: خرمشهر، آبادان و شلمچه در منطقه بسیار مهم استراتژیک قرار دارد و انشاءالله با توافقی که با دولت عراق برای اتصال شلمچه به بصره شده، بتوانیم شاهد تحول بنیادین در این منطقه باشیم. این تحول بسیار بزرگی خواهد بود و راه‌آهن ایران به عراق و سوریه و در واقع ایران به مدیترانه متصل خواهد شد که بسیار حائز اهمیت است.

رییس جمهوری افزود: اتصال ریلی شلمچه به بصره از طرح‌های مهمی است که دولت در ماه‌های آخر به طور مداوم از لحاظ سیاسی و عملیاتی آن را دنبال می‌کند و این طرح در سال‌های آینده به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه همه کارهای مقدماتی این طرح انجام گرفته،ابراز امیدواری کرد این طرح موجب تحرک بسیار بیشتر استان خوزستان و منطقه آزاد اروند شود./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها